Companyexpense

Om oss

Vilka är vi?

Ett team med kreativa och nytänkande människor som tillsammans gör skillnad.

Vad gör vi?

Vi driver det digitala samhället framåt. Vi automatiserar och förenklar alla flöden kring kvitton för handeln, konsumenten och företaget.

Varför?

För att förenkla människors vardag och verka för ett hållbart samhälle.

Vår mission

Vi ska arbeta kundfokuserat med ledande teknik för att automatisera administrativa, tidsödande och tråkiga rutiner samt bygga mervärde för företag, anställda och deras kunder.

Vår vision

Vi tror att digitaliseringen av all data relaterad till enskilda inköp har ett enormt värde som bara kommer att öka i framtiden, och vill skapa nya möjligheter för att göra den mer effektiv, innovativ och tillfredsställande i alla led, från företag till handel och konsument.

Våra grundvärden

Kundfokus

Vi investerar mycket i våra relationer för att bygga lojalitet och positiva kundupplevelser och låter i stor utsträckning kundinsikter styra vår utveckling och leveransorganisation.

Innovation

Med vår långa erfarenhet, vårt naturliga driv, vår nyfikenhet och vilja förändra, skapar vi nya lösningar på kända, och ännu okända utmaningar.

Driv

Vi på Companyexpense har en hög ambitionsnivå och ett djupt engagemang i allt vi tar oss för. Vi är målinriktade och gillar tävling i alla former.

Trovärdighet

Vi har ett långsiktigt förhållningssätt mot både våra kunder och våra anställda och bygger vår trovärdighet på jämlikhet, delaktighet, kunskap, engagemang och mod. Vi står helt enkelt för vad vi säger och levererar det vi lovar.

Miljö och ekonomi

Vi på Companyexpense har ett starkt miljö- och kostnadstänk och strävar efter att vi själva, såväl som våra kunder, både ska kunna uppnå globala miljömål och även göra den egna verksamheten mer kostnadseffektiv.

Teamwork

Vi är en ”flockorganisation” och gör gärna saker tillsammans både på jobbet och privat. Passionerade, inspirerande, kollegor som både utmanar, ger feedback och erkännande är det bästa vi vet och vår mest värdefulla tillgång.

Det här är vi

Visa fler - Försäljning & Onboarding

Försäljning & Onboarding

Jessica Sundström
CHIEF COMMERCIAL OFFICER

jessica.sundstrom@companyexpense.se

+46 (0) 70 600 24 08

Christian Hadenius
Christian Hadenius
HEAD OF SALES

christian.hadenius@companyexpense.se

+46 (0) 70 686 85 50

Magnus Einarsson
Magnus Einarsson
KEY ACCOUNT MANAGER

magnus@companyexpense.se

+46 (0) 70 691 71 88

August Årjes, Findity
August Årjes
KEY ACCOUNT MANAGER

august.arjes@companyexpense.se

+46 (0) 73 074 04 33

Jennifer Ericzon, Findity
Jennifer Ericzon
ACCOUNT MANAGER

jennifer.ericzon@companyexpense.se

+46 (0) 79 332 37 52

Christoffer Finn
Christoffer Finn
ACCOUNT MANAGER

christoffer.finn@companyexpense.se

+46 (0) 73 536 10 66

Markus Sköldebo, Findity

Markus Sköldebo
CUSTOMER SUCCESS MANAGER

markus.skoldebo@companyexpense.se

+46 (0) 76 208 00 88

Lena Karlsson, Companyexpense
Lena Karlsson
CUSTOMER SUCCESS MANAGER

lena.karlsson@companyexpense.se

+46 (0) 70 393 22 65

Erik Einarsson
Erik Einarsson
SALES & MARKETING SUPPORT

erik.einarsson@companyexpense.se

+46 (0) 73 821 71 88

Visa fler - Marknadsföring

Marknadsföring

Jessica Haglund, Findity
Jessica Haglund
MARKETING MANAGER

jessica.haglund@companyexpense.se 

+46 (0)73 653 36 57

Visa fler - Kundservice

Kundservice

Niclas Gunnarsson, Findity
Niclas Gunnarsson
HEAD OF CUSTOMER SUCCESS

John Eriksson, Findity

John Eriksson
CUSTOMER SUCCESS MANAGER

Elin Ivarsson
Elin Ivarsson
CUSTOMER SUCCESS MANAGER

Jennie Wirdemo

Jennie Wirdemo
CUSTOMER SUCCESS MANAGER

Visa fler - White Label-partnerskap

White Label-partnerskap

Patrick Olsson, Findity
Patrick Olsson
HEAD OF PARTNERSHIP

patrick.olsson@findity.com

+46 (0) 73 500 47 91

Simon Haglund, Companyexpense

Simon Haglund
PARTNERSHIP MANAGER

simon.haglund@findity.com

+46 (0) 70 876 27 55

Albin Carlsson
Albin Carlsson
PARTNERSHIP MANAGER

albin.carlsson@findity.com

+46 (0) 76 311 09 62

Robert Karaszi, Findity

Robert Karaszi
TEAM LEADER SUCCESS

robert.karaszi@findity.com

+ 46 (0) 70 619 27 00

Anställd
Rickard Lindqvist
PARTNER ACCOUNT MANAGER

rickard.lindqvist@findity.com

+ 46 (0) 76 195 50 30

Tove Östman, Findity

Tove Östman
TEAM LEADER ONBOARDING & SERVICES

tove.ostman@findity.com

+46 (0) 79 304 20 26

Anna Olhammer, Findity

Anna Olhammer
PROJECT MANAGER

anna.olhammer@findity.com

+46 (0) 70 242 75 00

Andrea Brax, Findity
Sofie Sannemalm
PROJECT MANAGER

sofie.sannemalm@findity.com

+46 (0) 72 453 01 01

Emil Andersson
MARKETING MANAGER

emil.andersson@findity.com

+46 (0) 70 630 90 86

Visa fler - Produkt

Produkt

Mats Pursche, Findity

Mats Pursche
DEPUTY PRODUCT TEAM MANAGER & OWNER UX

mats.pursche@findity.com

Stefan Eklund, Findity

Stefan Eklund
PRODUCT OWNER INTEGRATIONS

stefan.eklund@findity.com

Christoffer Landström, Findity
Christoffer Landström
PRODUCT PROJECT ENGINEER

christoffer.landstrom@findity.com

Rebecca Hedberg
Rebecca Hedberg
UX/UI

rebecca.hedberg@findity.com

Birkir Veigarsson, Findity

Birkir Veigarsson
PRODUCT OWNDER DRP

birkir.veigarsson@findity.com

Visa fler - Utveckling, Drift & Infrastruktur

Utveckling, Drift & Infrastruktur

Stefan Cohen, Findity

Stefan Cohen
CHIEF TECHNICAL OFFICER

Christer Nöjdh
Christer Nöjdh
DEVELOPMENT MANAGER

Anders Orsedal, Findity

Anders Orsedal
DEVELOPER

Erik Persson, Findity

Erik Persson
DEVELOPER

Jens Joffer, Findity

Jens Joffer
DEVELOPER

Jonny Sahlström, Findity

Jonny Sahlström
DEVELOPER

Thomas Nilsson, Findity

Thomas Nilsson
DEVELOPER

Joakim Persson
Joakim Persson
DEVELOPER

Fadila Zilic
Fadila Zilic
DEVELOPER

Ferid Manjusak
Ferid Manjusak
DEVELOPER

Selsebil Catic
Selsebil Catic
DEVELOPER

Lars Bergström, Findity

Lars Bergström
DEVELOPER

Per-Arne Liljedahl

Per-Arne Liljedahl
DEVELOPER

Unnar Axelsson
DEVELOPER

Finnur Torfason

Finnur Torfason
DEVELOPER

Per Qvarforth
Per Qvarforth
DEVELOPER

Mikael Friberg
Mikael Friberg
DEVELOPER

Jonas Hellberg
Jonas Hellberg
DEVELOPER

Amel Suceska
Amel Suceska
DEVELOPER

Amanda Egeberg
Amanda Egeberg
JUNIOR DEVELOPER

Henrik Wejdmark
Henrik Wejdmark
INFORMATION SECURITY MANAGER & DPO
Curt Lestrup
Curt Lestrup
DEVOPS ENGINEER
Andreas Ericsson
Andreas Ericsson
DEVOPS ENGINEER
Martin Gustafsson
Martin Gustafsson
DEVOPS ENGINEER
Magnus Wadman
Magnus Wadman
QA MANAGER
Alexander Bjelke
Alexander Bjelke
QA ENGINEER
Björn Sundström
Björn Sundström
QA ENGINEER

Visa fler - Ekonomi, HR & Legal

Ekonomi, HR & Legal

Ulf Kasshag
Ulf Kasshag
CHIEF FINANCIAL OFFICER

ulf.kasshag@findity.com

Evelina Fredriksson
Evelina Fredriksson
ACCOUNTANT

evelina.fredriksson@findity.com

Linn Skoglund
Linn Skoglund
HR MANAGER

linn.skoglund@findity.com

Maria Ollinen
Maria Ollinen
HEAD OF LEGAL

maria.ollinen@findity.com

Michelle Haglund, Findity
Michelle Haglund
DEPUTY RISK MANAGER

michelle.haglund@findity.com

Visa fler - Ledning

Ledning

Per Einarsson Findity
Per Einarsson
CEO

per@findity.com

+46 (0) 73 440 42 22

Stefan Cohen, Findity

Stefan Cohen
CHIEF TECHNICAL OFFICER

stefan.cohen@findity.com

+46 (0) 70 461 99 77

Jessica Sundström
CHIEF COMMERCIAL OFFICER

jessica.sundstrom@companyexpense.se

+46 (0) 70 600 24 08

Patrick Olsson, Findity
Patrick Olsson
HEAD OF PARTNERSHIP

patrick.olsson@findity.com

+46 (0) 73 500 47 91

Ulf Kasshag
Ulf Kasshag
CHIEF FINANCIAL OFFICER

ulf.kasshag@findity.com

+46 (0) 72 502 67 17

Mats Pursche, Findity

Mats Pursche
DEPUTY PRODUCT TEAM MANAGER & OWNER UX

mats.pursche@findity.com

+46 (0) 73 073 05 04

Våra kontor

Ludvika - Huvudkontor

Box 108, 771 23 Ludvika

Stockholm

Sveavägen 9, 111 57 Stockholm

Göteborg

Norra Hamngatan 18, 411 06 Göteborg